Több tucatnyi Veszprém és Zala megyei település önkormányzatának szőlő és bortermelőjének, borászának, az ágazatban érdekelt társaságának, valamint borházának részvételével Keszthelyen megalakult a Balaton-felvidéki Borút Egyesület, amelynek legfontosabb célja a térség jelentős hagyományokkal rendelkező szőlő és borkultúrájának további öregbítése, a minőségi termelés elősegítése. Az egyesület többek között kidolgozza a borút átfogó közép- és hosszú távú fejlesztési programját, amelyben kiemelt szerepet kap az ültetvények rekonstrukciója, valamint a pincegazdaságok versenyképességének fokozása. Az egyesület programjában szerepel továbbá a térségben található számos műemlék pince feltérképezése és összeírása is. Az idegenforgalmi bevételek növelése érdekében többek között szüreti bálokat, fesztiválokat szerveznek, s közös kiadványt készítenek, amely részletesen bemutatja a borút állomásait és a közelükben lévő más idegenforgalmi látványosságokat is.
2001. április 2. hétfő, 23:59
