A módosított lakásfinanszírozási rendelet szerint a lakást vásárlók a vételár teljes összegéről, míg az építkezők a költségvetés szerinti bekerülési költség 70 százalékáról kell, hogy számlát mutassanak be a banknak. (Aki bontott - használt - anyagot épít be, az (a felelős műszaki vezető igazolásával) 20 százalék "kedvezményt" kap a 70 százalékból. A bank a számla kibocsátóját összeveti az Országos Lakás- és Építésügyi Hivatal (OLÉH) honlapján (www.oleh.hu) szereplő vállalkozói és kereskedői listával, és ha a kibocsátó szerepel azon, akkor elfogadja a számlát. A lista ugyanis a cégek APEH-beli bejelentkezésével készül. Ha a kibocsátó nem szerepel a listán, akkor az építtetőnek igazolást kell hoznia az APEH-től, hogy a cég adófizető. Ha nincs ki a rendeletben előírt számla aránya, akkor az állami támogatást vissza kell fizetni (bele értve a kamattámogatást is).
