BUX 139495.62 1,36 %
OTP 44920 2,14 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Keleti aranybánya

2005. június 30. csütörtök, 23:59

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Bár a magyar befektetők külföldi papírokkal bonyolított forgalma a Xetra bevezetéskori kiugrása után mérséklődött, az üzletek volumene mindazonáltal egyre növekszik. A befektetők a külföldi piacok közül a korábban igen népszerű amerikai és német parkettek mellett az utóbbi időben a román piac iránt kezdtek érdeklődni. A bukaresti börzén, illetve az ottani OTC-piacon is egyre nagyobb volumenben kötnek üzleteket a magyar befektetők, de emelkedik a magyar kötések száma a cseh, a lengyel, az osztrák és szlovák piacon is. Zánkay Balázs, az Erste külföldi részvényüzletág-vezetője szerint a román piac után várhatóan az ukrán és bolgár piac kerülhet a középpontba és keresetté válhatnak a török parketten szereplő részvények is. Hozzátette: a régió más országai, így például Horvátország nem számít túl vonzó befektetési terepnek a szűk kínálat miatt. A szakember szerint a jövőben egyre többen fordulnak majd a külföldi papírok felé, bár a trendforduló időpontját egyelőre még nehéz megjósolni. Az időpont ugyanis nagyban függ a magyar tőzsde, illetve a külföldi börzék teljesítményétől. Kovács Péter a magyarok külföldi részvénypiaci jelenléte kapcsán azt mondta: a befektetők egyre több külföldi részvénykibocsátásban vesznek részt. Legutóbbi ilyen esemény a Raiffeisen-emisszió volt, de az ügyfelek közül már sokan várják az újabb hasonló tranzakciókat.

Csernátony Csaba
Csernátony Csaba

Ez is érdekelhet