Érzékeny veszteség érte a 85 éves múltra visszatekintő brit Umbro céget a hazai piacán, ugyanis a jelenleg a világ leggazdagabb klubjának tartott Chelsea felbontotta a társasággal kötött szerződését és annak konkurensével, az Adidasszal állapodott meg. A helyzet korántsem volt annyira egyszerű, mint első ránézésre tűnik, mivel a labdarúgó-egyesület – a hírek szerint – kész volt fizetni, hogy 2006-ban felmondhassa a kontraktust. [A megállapodást egyébként még 1995-ben írták alá, majd 2001-ben tizenegy esztendőre megújították, ám a Chelsea most 24,5 millió fontot (45,7 millió dollár) folyósított a sportszergyártónak a lelépésért.]
A lépésre – a Bloomberg szerint – azért határozta el magát a csapat vezetése, mert az Oxfam nevű, az éhínség sújtotta országok megsegítésére alapított oxfordi központú szervezet azzal vádolja az Umbrót, hogy rendkívül egészségtelen körülmények közt dolgoztatja munkásait. Az Adidas közleménye szerint az együttműködés a 2006–2007-es szezonban lép életbe. A vállalat – a klub partnereként – szponzori és technikai támogatói szerepkörben jelenik majd meg.
A Chelsea emellett új szponzort is keres, mivel jelenlegi mezszponzora, a Fly Emirates nem újítja meg az idény végén lejáró ötéves szerződését a csapattal, hanem az egyik legnagyobb riválisnak, az Arsenalnak fizet 100 millió fontot a klub által London északi részén épített 60 ezer ülőhelyes arénára szóló névadási jogokért. Ezenkívül 2006-tól kezdődően nyolc esztendőn át az Arsenal-játékosok trikóin is szerepelni fog a vállalat logója. Szakmai körökben arról beszélnek, hogy a Chelsea – követve vetélytársai nyomdokait – valamely mobilszolgáltatóval ír alá szerződést, s a hírek szerint a befutó az Orange SA lehet.
