Már leforgatták Tony Curtisszel azt a két 30 másodperces reklámfilmet, amelynek révén a Magyar Turizmus (MT) Rt. elsősorban amerikai turistákat kíván Magyarországra csalogatni. Galla Gábor vezérigazgató szerint elsősorban vezető amerikai televíziós csatornákon adják majd a reklámfilmeket - a CNN-en és a CNBC-n bizonyosan látható lesz (NAPI Gazdaság, 2003. szeptember 22., 1. oldal). Emellett az angol nyelvterületen másutt - leginkább Nagy-Britanniában - is be szeretnék mutatni. (A tervek szerint jövő év elején kerül először adásba a film, vélhetően a Magyar Televízió is bemutatja.)
Ha a kampány eléri a várt sikert, akkor valószínűleg más országokban is sugározzák majd a spotokat. Galla lapunknak elmondta: arra egyelőre nem gondoltak, hogy Kínában is műsorra tűzzék a filmet, ám amennyiben az adatok azt jelzik, hogy van értelme ott is egy kampánynak, akkor ezt a lehetőséget is megvizsgálják.
Az MT elsősorban az amerikai idősödő korosztályt szeretné magyarországi utazásra bírni, mivel az ötven év fölötti amerikaiak évente 270 milliárd dollárt fordítanak turizmusra. Ráadásul az amerikai lakosság gyors ütemben öregszik, néhány éven belül már a 23 százaléka lesz nyugdíjas.
Több, Curtishez hasonló kedveltségű sztárt is szeretnének megnyerni Magyarország népszerűsítésére, ám neveket nem árult el Galla. Elmondása szerint már több ismert, Magyarországon élő személy is jelezte, hogy szívesen szerepelne reklámfilmekben. A magyar származású színész ingyen vállalta a munkát.
A magyarországi egészségturizmust népszerűsítő kampány is hamarosan elkezdődik, többek között a CNN-en és a Eurosporton vetítik a filmeket - mondta Galla. A film sugárzására 132 millió forintot fordítanak, s mintegy hétszáz alkalommal lesz látható. A Tony Curtis fémjelezte reklámra is hasonló összeget szánnak, ám erről végleges döntés még nem született.
