BUX 137671.87 -1,31 %
OTP 44230 -1,54 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Dél-Koreában dinamikusan nőnek a hirdetésekre kiadott összegek

Dinamikusan nő a reklám- és marketingtevékenységet folytató vállalatok bevétele Dél-Koreában. A bővülő lakossági fogyasztás és a könnyű felvásárlási prédát jelentő koreai cégek vonzóvá tették a piacot a külföldi befektetők számára is. Az utóbbi négy évben a világcégek ötszörösére növelték piaci részesedésüket.

2002. július 22. hétfő, 23:59

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

A korábban teljesen zárt dél-koreai piacon az utóbbi négy évben meghatározó tulajdonossá váltak a világszerte ismert reklám- és marketingvállalatok, mivel 1998 óta húsz koreai céget vásároltak fel a globális reklámpiac legnagyobb szereplői, s ezzel 7,6 százalékról 36 százalékra növelték részesedésüket. A lendület 2002-ben sem tört meg: a brit WPP-csoport jelenleg is tárgyalásokat folytat Dél-Korea második legnagyobb hirdetési vállalata, az LG Ad 31 százalékos tulajdonrészének megszerzéséről.
Az 1997-es ázsiai pénzügyi válság előtt a globális marketingcégek minimális mértékben voltak jelen a Japán után második legnagyobb ázsiai reklámpiacon. A dél-koreai hirdetési információs központ adatai szerint a 20 legnagyobb reklámcég között akkor még csak egyetlen külföldi érdekeltség, a Coca-Cola és a Johnson & Johnson megrendelését megszerző McCann-Erickson volt megtalálható. Az ázsiai válság nyomán a nehéz pénzügyi helyzetbe került csebolok (ipari-kereskedelmi vállalatcsoportok) az alaptevékenységen kívüli cégeik eladására kényszerültek, ezzel megnyílt a piac a külföldi befektetők között. Dél-Korea ma már a világ tizedik legnagyobb hirdetési piaca - az AdAge magazin adatai szerint. Az 2001-es 4,56 milliárd dollárról 2002-re várhatóan 5,2 milliárd dollárra nő a reklámtorta nagysága. A dinamikus növekedés főként a labdarúgó-világbajnokságnak, illetve a szeptemberben Puszanban megrendezendő ázsiai játékoknak köszönhető. Elemzők szerint a folyamatosan bővülő koreai reklámmegrendeléseket a gyors gazdasági növekedés, a cégek magas profittermelési képessége és a növekvő lakossági fogyasztás egyaránt húzza. Emiatt nem csoda, hogy az idei első negyedévben az egy évvel korábbihoz képest 17 százalékkal nőtt a reklámköltés.
(NAPI)

Sebők Miklós
Sebők Miklós

Ez is érdekelhet