Az év végéig tartó társadalmi célú kommunikációs kampányt indított a doppingszerek szedésének megelőzése céljából az Ifjúsági és Sportminisztérium. Az eseménysorozat szervezője a McCann-Erickson Budapest Kft. reklámügynökség. A kampány az elektronikus és nyomtatott sajtóban, köztéri óriásposztereken, valamint az online médiumokban egyaránt zajlik. Egy szakorvos által összeállított kiadványon kívül külön internetoldal - www.szteroid.hu - tartalmazza a vonatkozó információkat. A kampány üzenetét elsősorban azokhoz a fiatal amatőr sportolókhoz szeretnék eljuttatni, akik a legveszélyeztetebbek, mivel környezetükben könynyen hozzáférhetővé váltak a gyors eredményt ígérő doppingszerek.
Egyes becslések szerint évente egymilliárd forint a magyarországi doppingszer-feketepiac forgalma. A szakértők szerint a doppingszerhasználók többsége nem az élsportolók, hanem az amatőrök közül kerül ki, akik elsősorban az izomnövekedést serkentő anyagokat keresik. Az amatőr-szabadidős sportolók csaknem minden másodika kipróbált már valamilyen szteroidot. (Magyarországon jelenleg mintegy 2000 fitneszszalon működik, melyekben több mint 200 ezren fordulnak meg rendszeresen.)
A program révén olyan országos hálózat létrehozását tervezik, amely biztosítja a szteroidmentes, egészséges testi fejlődés lehetőségét. A hálózatot testépítő és fitneszklubok alkotják, amelyek felvállalják, hogy egy-egy edzőjük a kampány mellé áll, szaktanácsadást adva az érdeklődőknek. Az Ifjúsági és Sportminisztérium információs anyagokkal és orvosi tanácsadással folyamatos segítséget nyújt az edzők tevékenységéhez.
(NAPI)
