A Magyar Turizmus Rt. újabb, mintegy százmillió forintot csoportosít át marketingre, amelyet a Magyarország számára fontos küldő országokban használhatnak fel - jelentette be Budai Zoltán helyettes államtitkár. A kampány célja, hogy minél jobban ellensúlyozza az amerikai terrortámadás miatti turisztikai veszteségeket. Az előrejelzések szerint ugyanis az év további részében további lemondások, valamint a rendelésállomány növekedésének lassulása várható. Az összegből mintegy 60 millió forintot az európai országok potenciális turistáinak megnyerésére fordítanak. Az Ausztriában, Németországban, Olaszországban, Hollandiában és Franciaországban folytatandó marketingkampány azt üzeni, hogy ne utazzanak messzire, amikor a közelben, vagyis Magyarországon is jól érezhetik magukat.
