BUX 139495.62 1,36 %
OTP 44920 2,14 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Ázsiában japánok a legnagyobb ügynökségek

2001. szeptember 17. hétfő, 23:59

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Az ázsiai reklámügynökségek tavaly jó évet zártak, ám idén csapást mérhet rájuk a globális reklámpiac zsugorodása. Az ázsiai kontinens tavaly egyötöddel részesedett a nagy reklámügynökségek 40,5 milliárd dollárra rúgó teljes jövedelméből. Amíg a világ más részein 13 százalékkal emelkedtek a reklámbevételek, addig Ázsiában csaknem 20 százalékos ütemben bővült az értékesítés. A cégek többsége Japánra koncentrál, mivel ez a világ második legnagyobb reklámpiaca. Ennek megfelelően a legnagyobb ázsiai ügynökség a japán Dentsu, amelyet a Hakuhodo és az Asatsu-DK követ. A sorban négy amerikai központú multinacionális cég következik: a McCann-Erickson, a Bates, a J. Walter Thompson és az Ogilvy & Mather. A tavalyi növekedés után idén áprilisban világossá vált, hogy az amerikai reklámpiac gyengélkedése átterjed Ázsiára is. Még a fogyasztási cikkeket forgalmazó nagy multinacionális társaságok is egyre kevesebbet költenek hirdetésekre. A szakértők egyöntetű véleménye szerint a reklámcégek idei összbevételét végső soron az határozza meg, hogy az év utolsó három hónapjában mekkora összeget költenek a legnagyobb hirdetők.
(NAPI)

Domokos László
Domokos László

Ez is érdekelhet