BUX 139495.62 1,36 %
OTP 44920 2,14 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Az állam pluszbevételhez jut az adatokból

2001. szeptember 17. hétfő, 23:59

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Idén az első félévben 104 millió forint bevételt hozott a költségvetésnek a Belügyminisztérium központi adatfeldolgozó hivatala a tavalyi egész éves 145 millió forint után. Az áruküldő, valamint a piac- és közvélemény-kutató vállalkozások ugyanis mind nagyobb számban kérnek címlistákat a hivataltól hirdetéseik terjesztéséhez, illetve megbízásuk teljesítéséhez.
A szolgáltatásért - adatszámtól függően - adatonként 6 és 30 forint közötti összeget kell fizetni. A hivatalnál eddig mintegy 10 ezer fő kérte, hogy adatai e célra ne legyenek hozzáférhetőek. A titkosítást kérők száma érezhetően megnőtt az Országimázs Központ által kiadott, névre szóló Millenniumi Országjáróval kapcsolatban megjelent híradásokkal egy időben. Ezzel párhuzamosan viszont a címlistákat kérelmező cégek száma is jelentősen gyarapodott.

Domokos László
Domokos László

Ez is érdekelhet