BUX 139495.62 1,36 %
OTP 44920 2,14 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Új kommunikációs főiskola nyílik

2000. november 27. hétfő, 23:59

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Jövő szeptemberben indul meg az oktatás a Budapesti Kommunikációs Főiskolán (BKF), amely magánintézmény, létrehozását a Vivendi és a Nokia, valamint közelebbről meg nem nevezett szponzorok segítették. Az évi 100-200 milliós működési költséget tandíjakból és állami támogatásból kívánják fedezni - mondta Vass László, a BKF főigazgatója. Az újonnan alapított főiskola azon a gondolaton alapul, hogy az új típusú információs társadalom új kommunikátorokat igényel, minden területen és minden szakmában. Németh Erzsébet pszichológus, aki részt vett a főiskola tantervének kialakításában, példaként hozta fel, hogy bármilyen álláshirdetést is nézünk meg manapság, mindegyiknél megkövetelik a cégek a kiváló kommunikációs készséget vagy szakképzettséget. Ma Magyarországon több mint 80 helyen lehet felsőfokon kommunikációt tanulni, ezek vagy nem megfelelőek, esetenként túl elméletiek, vagy speciálisan az újságírásra koncentrálnak - véli Németh. Az új főiskola kis létszámú „elit” képzését tűzte ki célul a 21. század magyar munkaerőpiacára. A hallgatók nem speciális céghez vagy szakmához kötött képzést kapnak, hanem olyan készségek és tudás birtokába kerülnek, amelyet minden területen sikeresen kamatoztathatnak, ilyenek például a helyes beszéd, az üzleti etika, a konfliktuskezelés, a tárgyalástechnika. Ennek érdekében egy évfolyamon 84 fő üzleti kommunikáció szakos és 42 fő újságíró szakos hallgatót fognak képezni, szakonként 7, illetve 8 féléven át, szemeszterenként 140-180 ezer forintos tandíjért.
N. E.

Marnitz István
Marnitz István

Ez is érdekelhet