A hírekre szakosodott, két hete működő, Budapesten és környékén fogható Inforádión jelenleg alig hallhatók reklámok, ám ez csupán a reklámügynökségek "reakcióidejének" tudható be - fejtette ki kérdésünkre Hauk. A hosszú távú, több millió forintos szerződések alapján már futnak a Mol és a Szerencsejáték Rt. hirdetései, és a reklámblokkokat (az óránként háromszor sugárzott hírek előtti 2-3 perc) a következő hetekben fokozatosan feltöltik - jelezte a kereskedelmi igazgató. A főleg könnyűzenei profilú budapesti és az országos kereskedelmi rádiókhoz képest csúcsidei, kedvezmények nélküli másodpercenként 1000 forintos reklámtarifájával az Inforádió az egyik legolcsóbb, de ez csak az ismertté válás időszakára vonatkozik, decemberben tarifaemelést terveznek - nyilatkozta Hauk. A társaság idén 40-50, jövőre 250 millió forint összárbevételre számít, kizárólag reklámokból. Az adó a vételkörzetébe tartozó 2,5 millió potenciális hallgató közül az 1 milliósra tehető számú 25-65 évesekből álló réteget célozza meg. Várakozásuk szerint 100 ezres törzsközönséget építenek ki.
Az induláskor reklámra 50-60 millió forintot költöttek (további 5-6 millió forint volt a bevezetés egyszeri költsége), de a reklámkampány 45-50 százaléka barter volt. A "cserekereskedelem" jelentőségét a jövőben csökkenteni szeretnék (a rádió felszerelésében ennek nagy jelentősége volt - fűzte hozzá Hauk).
A cég számos "csomagolást" is felajánlott a reklámcélú bejelentkezésre, de az igazgató hangsúlyozta: ezek előtt mindig elhangzik a reklámszignál, nem fordulhat elő, hogy nem reklámsávban kompenzált információ hangozzék el: a rádió hitelét éppen az objektivitása adja, így ha a burkolt hirdetéseknek csak a gyanúja is felmerülne, a rádió hallgatókat és így bevételt veszítene - mondta Hauk. Hozzátette, az inforadio.hu címen hamarosan online hírszolgáltatást indítanak.
MARNITZ ISTVÁN
