BUX 138788.20 -0,51 %
OTP 44800 -0,27 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Megéri dobogósnak lenni Athénban

A Magyar Olimpiai Szövetség (MOB) a 2003-as 1,5 milliárdos költségvetési támogatás után 2004-ben az olimpiai részvételre szánt 250 millióval, valamint további 100 millióval kapott többet, így idén összesen 1,85 milliárdból gazdálkodhat. A Napi Gazdaság cikke.

2004. augusztus 30. hétfő, 08:40

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

A MOB ebből fedezte az olimpiai részvételt, a felkészülést, beleértve a kvalifikációs versenyeken való részvételt is, valamint sporteszközök beszerzésére is költött. Az olimpiai részvételére szánt 250 millió forint csak fele volt a 2000-esnek, amikor Sydney volt a házigazda. A sportolók ebből a csökkenésből azonban semmit sem éreztek, mivel a különbséget a MOB saját pénzéből fedezte. A költségvetési összeg nem teljes egészében készpénzállomány, szerepel benne mintegy 200 milliós tételnyi természetbeni juttatás, azaz edzőtábori és létesítményhasználati támogatás is.

Sydney után még „csak” 6,5 millió járt egy magyar bajnokoknak, Athénban már 10 milliót ér egy aranyérem. A mintegy 40 ezer euró átlagosnak tekinthető nemzetközi összehasonlításban. Szingapúr egymillió dollárra értékel egy hazai győzelmet, a házigazda görögök a honi olimpiai bizottság történetében rekordot jelentő 190 ezer eurós prémiummal jutalmazzák győztes sportolóikat, s jól fizető állásokkal jutalmaznák az érmeseket, a premizálási politikát nyilvánosságra hozó nemzetek sorában hátul kullogó osztrákok azonban csak 11 ezer eurót szánnak e célra. Kína és Németország 15 ezer eurós, az Egyesült Államok 25 ezer eurónyi dollárt hirdetett meg, de az amerikai érmesek busás reklám- és szponzori bevételekre is számíthatnak.

Szabó Zsolt
Szabó Zsolt

Ez is érdekelhet