BUX 139914.10 0,21 %
OTP 45880 -0,2 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Nagyot kaszált az orosz kormány a „Rosznyefty-befektetésen”

A világ eddigi első tőzsdei kibocsátásainak sorában a hatodik legnagyobbat produkálta Londonban a Rosznyefty.

2006. július 14. péntek, 12:10

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Az OAO Rosznyefty többségi állam tulajdonú olajvállalat részvényei 10,4 milliárd dollártért keltek el a cég első tőzsdei kibocsátásán Londonban. Ennek alapján a világon eddig lebonyolított ilyen ügyletek közül ez a hatodik legnagyobb. A nyilvánvalóan a rekordszinten lévő olajárnak köszönhető eredmény egy olyan céget erősít, amelyet részben az orosz kormány „gründolt” az OAO Jukosztól elkonfiskált vagyon segítségével. A kibocsátás nyomán a Rosznyefty megelőzte az OAO Lukoilt, legnagyobb hazai versenytársát. Az orosz kormány 8,5 milliárd dollárt nyert az üzleten.

Komócsin Sándor
Komócsin Sándor

Ez is érdekelhet