BUX 139624.46 0,55 %
OTP 45970 1,48 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Csúcsokat döntenek a nemesfém-árak

A 25 éves rekord közelében jegyzett arany mellett szárnyra kapott az ezüst is.

2006. január 25. szerda, 10:56

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Szerdán a reggeli órákban 18 és fél éves rekordját döntötte meg az ezüst árfolyama, a jegyzés elérte a 9,38 dollárt - írja a Reuters. Szakértők úgy vélik, az árfolyamot befektetési alapok kereslete hajtotta föl, piaci hírek szerint hamarosan indul egy ezüstbe fektető tőzsdén jegyzett befektetési alap. Egy ilyen alap megjelenése tovább növelhetné a keresletet. Az aranyat kevéssel a múlt heti 567 dolláros csúcs alatt jegyzik, az árfolyam jelenleg 557 dollár körül mozog. Szakértők szerint a geopolitikai bizonytalanság hatására tovább növekedhet a nemesfémek árfolyama.

Kovács Balázs
Kovács Balázs

Ez is érdekelhet