BUX 139624.46 0,55 %
OTP 45970 1,48 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Jöhet a 60 dolláros olajár?

Ismét csúcsot dönt az olajár, miután szerda reggel átlépte az 52 dolláros hordónkénti árat, ez részben a karibi térségben még mindig tomboló hurrikánoknak köszönhető.

2004. október 7. csütörtök, 09:24

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Novemberi jegyzésre az amerikai könnyűolaj ára csütörtök reggel 52,24 dollár volt, amely újabb 0,4 százalékos azaz 22 centes emelkedést jelentett, ilyen magas utoljára 1983-ban volt. Ráadásul szerdán is drámai volt a drágulás, hiszen 1,8 százalékkal, 93 centtel emelkedett a hordónkénti ár így estére elérte az 52,02 értéket. Megemelkedett a kitermelés is 1,1 millió hordóval heti 274 millióra. Az elemzők főleg az Iván nevű hurrikánt okolják és többen azt jósolják, hogy ha a viharok maradnak a hét végére 52,50 dollárra is emelkedhet az olaj ára, de sokan a 60 dolláros értéket sem tartják lehetetlennek.

Molnár Barbara
Molnár Barbara

Ez is érdekelhet