A fogyasztó országokat tömörítő IEA jelezte, hogy amennyiben azonban az OPEC nem rendelkezne elégséges tartalékkal, a felhasználók készek megnyitni stratégiai készleteiket. Ilyen lépésre az 1991-es Öböl-háború óta nem volt példa.
Szaúd-Arábia és a Nemzetközi Energiaügynökség (IEA) megállapodott abban, hogy amennyiben megindul az Irak elleni háború, az OPEC még azelőtt felhasználja többletkapacitását, hogy a kőolajfelhasználó országok vésztartalékaik megcsapolására kényszerülnének - írja a Reuters.
2003. március 5. szerda, 14:18

A fogyasztó országokat tömörítő IEA jelezte, hogy amennyiben azonban az OPEC nem rendelkezne elégséges tartalékkal, a felhasználók készek megnyitni stratégiai készleteiket. Ilyen lépésre az 1991-es Öböl-háború óta nem volt példa.