BUX 139624.46 0,55 %
OTP 45970 0,0 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Elszaladt az olaj ára

Csütörtökön tovább drágult a kőolaj a szabadpiacon. Az iraki konfliktus mellett az USA-ban a tartós hideg is felfelé hajtja az árakat.

2003. február 27. csütörtök, 10:12

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Az árakat az iraki háborús kockázat mellett az a hír is felfele hjajtotta, miszerint az Egyesült Államokban az amerikai fűtőolajtartalékok a múlt héten a vártnál gyorsabban fogytak, így már 14 százalékkal elmaradnk az egy évvel korábbi szinttől. Ha pedig marad a ronda hideg idő, a tartalékok tovább apadhatnak.

Áprilisi szállításra 38,66 dollárra nőtt a WTI ára New Yorkban, ami 96 centes drágulás egy nap alatt. Ráadásul ez az érték már csak kicsivel marad el az 1990 októberében megtapasztalt 41,15 dollártól. Londonban a Brent hordója 50 centes drágulással 33,57 dollárra nőtt ma reggel.

NAPI Online
NAPI Online

Ez is érdekelhet