BUX 139877.87 0,18 %
OTP 45890 -0,17 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Emelkedett az olaj ára

Csütörtökön közép-európai idő szerint hajnalban emelkedett a kőolaj ára a szabadpiacon. Ez elsősorban annak volt köszönhető, hogy az amerikai stratégiai tartalékok az API jelentése szerint jóideje először csökkentek.

2002. február 21. csütörtök, 10:03

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Ez annál is inkább jó hír volt, mert a piac a meleg amerikai időjárás miatt ezúttal is növekedésre számított. Ennek köszönhetően végül is 35 centtel emelkedett a jegyzés a New York-i szerdai 20,43 dolláros záróárról. Az árakat ezúttal ez befolyásolta, s úgy tűnik a piaci szereplők hamar elfelejtették, hogy az orosz kínálatnövelés lehetősége még mindig nem csökkent. Az áremelkedés kitörő örömre azonban a nagy olajtermelő országok körében aligha ad okot örömre, hiszen tavaly ugyanezen időszakban 27 százalékkal magasabb volt az olajár.

Ábrahám Ambrus
Ábrahám Ambrus

Ez is érdekelhet