Ez annál is inkább jó hír volt, mert a piac a meleg amerikai időjárás miatt ezúttal is növekedésre számított. Ennek köszönhetően végül is 35 centtel emelkedett a jegyzés a New York-i szerdai 20,43 dolláros záróárról. Az árakat ezúttal ez befolyásolta, s úgy tűnik a piaci szereplők hamar elfelejtették, hogy az orosz kínálatnövelés lehetősége még mindig nem csökkent. Az áremelkedés kitörő örömre azonban a nagy olajtermelő országok körében aligha ad okot örömre, hiszen tavaly ugyanezen időszakban 27 százalékkal magasabb volt az olajár.
