BUX 138371.35 -0,81 %
OTP 44600 -0,71 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Pénteken tárgyal az OPEC a kitermelés csökkentéséről?

Tervek szerint pénteken Bécsben összeül az OPEC úgynevezett miniszteri monitoring bizottsága, ahol az olajkartell esetleges termeléscsökkentéséről lesz szó - írja az MTI. A bizottságnak Kuvait, Irán, Nigéria, az OPEC elnöke, továbbá annak főtitkára a tagja. A KUNA kuvaiti hírügynökség által idézett OPEC források szerint a bizottság egy 700 ezer-1 millió hordós napi termeléscsökkentési javaslatot vitat meg.

2001. október 15. hétfő, 09:08

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Más források szerint azonban a bizottság nem hoz döntést a termelés visszafogásáról, mivel az olajkartell több tagja meg akarja várni, hogy befejeződjön az Afganisztán elleni amerikai ellencsapás. Például az OPEC két befolyásos tagja, Szaúd-Arábia és Kuvait is ellenzi a termeléscsökkentést annak ellenére, hogy az OPEC hét olajfajtából álló kosarának az átlagára jelentősen gyengült a szeptember 11-i terrortámadás óta. Az olajárcsökkenést elsősorban a világ várható olajszükségletének a visszaesése idézte elő a globális gazdasági növekedés lassulására.

Ábrahám Ambrus
Ábrahám Ambrus

Ez is érdekelhet