BUX 139495.62 1,36 %
OTP 44920 2,14 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Szinergiákban bízik a Synergon

Gyurós Tibor a Synergon elnök vezérigazgatója mai sajtótájékoztatóján a gyenge negyedéves eredmény kapcsán hangsúlyozta, hogy a nemrég megvásárolt leányvállatok, a cseh Infiniy és a horvát Span az első negyedévben nyereséget termeltek, igaz csak februárban és márciusban konszolidálták a cégeket.

2001. május 11. péntek, 11:58

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

A második negyedév a vezérigazgató szerint növekvő árbevételt és javuló eredményt hoz, mert a leányvállatokat akkor már a teljes időszakban konszolidálják. A második negyedévben tovább szeretnék növelni a support bevételek súlyát, és az eddiginél jobban ki akarják aknázni a leányvállatok és az anyacég közötti szinergiákat.
Az üzemi eredmény a magas értékesítési költség miatt lett negatív, a pénzügyi eredményt pedig a felvásárlások rontották le. Ezen túl rontotta a cégcsoport eredményét az is, hogy a tavalyról áthúzódó projektekért 150 millió forint egyszeri költsége keletkezett a társaságnak.
A cég főbb felvevő piacain -a távközlésben és a közműveknél - jól ment az értékesítés, de a banki, a biztosítási, az ipari és a kereskedelmi szférában voltak nehézségek. Az elnök szerint terv szerinti volt a veszteség, a társaság pedig a kemény piaci helyzetben is likvid marad, hiszen készpénz tartaléka 6 millió dollár.

Máté Dániel
Máté Dániel

Ez is érdekelhet