BUX 139495.62 1,36 %
OTP 44920 2,14 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Az OPEC csökkenti termelését

Az OPEC elnöke Ali Rodriguez szombaton, a Bill Richardson amerikai energetikai miniszterrel való tárgyalás után bejelentette, hogy megszületett az egyezség az OPEC-en belül az olajtermelés csökkentéséről, amelynek mértékéről nem kívánt nyilatkozni. Magyar idő szerint reggel 7-kor a Nymexen a pénteki záráshoz képest változatlanul 27,95 dollár/hordó volt a februári olajár, márciusra viszont 9 centtel 27,25-re drágult.

2001. január 8. hétfő, 10:39

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Rodriguez hangsúlyozta: az OPEC ügyel a piac stabilitásának fenntartására, célja, hogy az olajárat a 22-28 dollár/hordós sávban tartsa, megelőzendő a második negyedévére prognosztizált árzuhanást. Az OPEC ármechanizmusa szerint, ha tíz munkanapon keresztül 22 dollár alatt vagy húsz munkanapig 28 dollár folött van az olaj ára,akkor a nyersolajtermelés napi 500 ezer hordóval növelhető, illetve csökkenthető.
Rodriguez megállapította: az elmúlt hónapban 30 százalékkal estek az olajárak, főleg a túlkínálat miatt. A kuvaiti olajügyminiszter közölte: az OPEC január 17-én esedékes következő találkozóján a napi olajtermelést 1,5-2 millió hordóval csökkentik majd.

Szabó Márta
Szabó Márta

Ez is érdekelhet