BUX 139495.62 1,36 %
OTP 44920 2,14 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Megvannak Nagyháziék gyűjtői

\"Óvatos optimizmussal nézünk a szezon elébe\" − így kommentálta Mayer Vera, a Nagyházi Galéria munkatársa a március 27−28-i festmény- és néprajzi árverés eredményeit.

2012. április 2. hétfő, 07:44

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

A háznál megszokott módon a műtárgyak iránt nagyobb volt az érdeklődés, mint a festmények iránt, de mindkét nap megtelt a terem, aktív volt a közönség. A képek inkább dekorációs darabok voltak, semmint gyűjtőiek, alacsony áron kínálták jó mesterek kellemes, polgári enteriőrbe való műveit. A legdrágább 600 ezer forintos leütéssel Adolf Kaufmann 1907-es őszi erdőrészlete lett, a második pedig a katalógus címlapképe: egy kisvárosi főtér holland mestertől 400 ezerért (mindkét leütési ár nagyjából a duplája a kikiáltásinak).

A néprajzi anyag jó arányban talált gazdára, ez a tárgytípus különösen fontos a galériának és mindig örömmel nyugtázzák, hogy gyűjtőik megvannak, licitálnak. Ha olyan darab akad, amelyik valakinek hiányzik a gyűjteményéből, akkor nagyobb áremelkedések is előfordulnak − most egy mezőtúri korsó (képünkön) ára 65 ezerről 190 ezerig nőtt. A legmagasabb leütési árat ezúttal a néprajzi anyag mellé társított bútorok hozták, egy nyolcrészes magyar biedermeier ülőgarnitúra 480 ezres kikiáltás után 900 ezerért kelt el. (Ez is az \"óvatos optimizmus\" hatálya alá esik, hiszen a biedermeier jó néhány éve elhanyagolt irányzat.)
Nagyháziék tavaszi nagy aukciója május 22−24. között lesz, a jó antik képek mellett szép bútoranyag körvonalazódik, benne XVII. századi itáliai darabokkal. Érdekes kollekció gyűlt össze keleti tárgyakból − érdemes lesz megfigyelni, vonzanak-e kínai licitálókat.

Jankó Judit
Jankó Judit

Ez is érdekelhet