BUX 139495.62 1,36 %
OTP 44920 2,14 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Foglald el a múzeumot!

2012. március 12. hétfő, 07:30

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

A művészvilágban is megjelent az Occupy-mozgalom: e csoport képviselői nem a Wall Streetet akarják elfoglalni, hanem a képzőművészeti élet színtereit. Az Occupy Museums aktivistái − nevükhöz méltón − először a New York-i The Museum of Modern Art (MoMA) előtt demonstráltak még tavaly ősszel, a pénzvilág túlhatalma elleni tiltakozás oldalhajtásaként. Most a New York-i modern és kortárs nemzetközi vásáron, a március 8−11. közti Armory Show-n is megjelent a mozgalom: színhelyének közelébe egy ingyenes vásárt szerveztek, ahová mindenki elvihette a maga alkotásait, szervezhet happeningeket vagy akár zenélhet is. A művészek maguk dönthették el, mennyiért adják műveiket (ha egyáltalán pénzt kértek értük), senki nem szed semmiféle jutalékot − hangsúlyozta a szervezők közleménye −, az alkotók maguk képviselik magukat. Az Occupy Museums mozgalom szándékai szerint része annak a trendnek, amely vissza akarja szorítani a művészek és közönségük közti közvetítői-üzletemberi réteget, ahogy ez történik szerintük a zeneiparban, illetve a kiadói iparban is. A szervezők úgy vélik, a művészeti vásár a luxusipar része, azokat szolgálja ki, akik a Wall Street-i bónuszhajszával kirobbantották a munkanélküliséghez és kilakoltatásokhoz vezető gazdasági válságot.

Economx
Economx

Ez is érdekelhet