BUX 139950.60 0,23 %
OTP 45950 -0,04 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Bejött az objektív felelősség

2010. január 24. vasárnap, 23:00

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Mind a mai napig megpróbálják alkotmányos szempontból támadni, mégis egyértelműen bejött az objektív felelősség elve: 2009 első tizenegy hónapjában 16 százalékkal csökkent a halálos balesetek száma, vagyis 163 fővel kevesebben haltak meg a magyar utakon.

A tavalyi első 11 tizenegy hónapban a halálos kimenetelű balesetek száma 16 százalékkal csökkent, a 2008-as 809 balesettel szemben 679 esetben helyszíneltek a rendőrök - derül ki a rendőrség adataiból. Ezek szerint 18 százalékkal kevesebben (744) lelték halálukat az utakon, mint 2008-ban. Közlekedési balesetek során összesen 22 177-en haltak vagy sérültek meg 2009 decemberéig. Ez 7,8 százalékkal kevesebb az előző év ugyanezen időszakához viszonyítva (24 053 fő). A balesetek okait és az okozókat vizsgálva megállapítható, hogy az előző évekhez képest nincs lényeges változás. A balesetek 26 százaléka a gyorshajtáshoz kötődik, ezt követi az elsőbbségadás elmulasztása (23,7 százalék) és a kanyarodás szabályainak figyelmen kívül hagyása. A legtöbb balesetet továbbra is a személygépkocsi-vezetők okozták: 61 százalékban ők, 20,6 százalékban a kétkerekű járművek vezetői a balesetek felelősei. Őket követik a teherautó- és kamionsofőrök (8,3 százalék), a gyalogosok pedig a balesetek 6,2 százalékáért felelősek. A zéró tolerancia elve miatt összesen 15,2 ezer jogosítványt vont be a helyszínen a rendőrség ittas vezetés miatt, 638 esetben külföldi sofőr bánta a könnyelműségét.

Papp Zsolt
Papp Zsolt

Ez is érdekelhet