BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Hármas együttműködés a hálózati videotechnikai eszközök szabványosításában

Az Axis, a Bosch és a Sony együttműködik a hálózati videotechnikai eszközök kapcsolódási felületének szabványosításában. Az új szabvány nagyobb rugalmasságot nyújt a rendszerintegrációval foglalkozó szakembereknek és a hálózati videotechnikai termékek felhasználóinak.

2008. május 26. hétfő, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Az Axis Communications, a Bosch Security Systems és a Sony Corporation bejelentette, hogy együttműködik egy nyitott fórum létrehozásában a hálózati videotechnikai eszközök kapcsolódási felületére vonatkozó szabvány kidolgozására. Jelenleg nincs olyan világszerte elfogadott szabvány, amely meghatározná, hogy a hálózati videotechnikai termékek, például kamerák, videokódolók és videokezelő rendszerek hogyan kommunikáljanak egymással. A várakozások szerint az új szabvány tartalmazza a kapcsolódási felületre vonatkozó előírásokat a videoközvetítésre, eszközfelismerésre, kiértékelési metaadatokra . A hálózati videotechnikai termékek együttes működtethetőségének kulcsfontosságú elemeit tartalmazó szabvány szerkezetét 2008 októberében mutatják be Németországban, az esseni Security kiállításon.
Az új szabvány fő célja a különböző márkájú hálózati videotechnikai berendezések integrálásának megkönnyítése és a gyártók, szoftverfejlesztők, valamint a független szoftverértékesítők támogatása a termékek kompatibilitásának, együttes működtetésének garantálásában. Az egységes nyitott szabvány a végfelhasználóknak egyúttal nagyobb szabadságot ad: lehetővé teszi az igényeiknek tökéletesen megfelelő rendszer kialakításához a különböző gyártóktól származó termékek kiválasztását. Ez a szabványosítási kezdeményezés a biztonságtechnikai piacon jól demonstrálja az Axis, a Bosch és a Sony vállalatok erős elkötelezettségét az analógból a digitális felügyeleti rendszerekre való áttérés támogatására.
Az említett három vállalat által létrehozott fórum nyitott lesz minden olyan vállalat és érdekcsoport számára, amely részt akar venni a szabványosítási munkában. A fórum 2008 negyedik negyedévében jön létre, és a szabvány továbbfejlesztésén, valamint az új technológia bevezetésének módjára vonatkozó megállapodás létrehozásán munkálkodik.
Nagy örömmel jelentjük be ezt a vállalataink közötti létrejött együttműködést - mondta Ray Mauritsson, az Axis Communications elnöke. Egy nyitott szabvány még könnyebbé teszi a rendszerintegrációval foglalkozó szakemberek és a végfelhasználók számára az ip-alapú videofelügyeleti technológia által kínált számtalan lehetőség előnyeinek kihasználását - tette hozzá.
Ez az együttműködés nagy előrelépést jelent egy, a hálózati videofelügyeletre összpontosító nyitott nemzetközi fórum létrehozása felé - nyilatkozta Gert van Iperen, a Bosch ügyvezető alelnöke. A hálózati videohardver és szoftver gyártói számára a fórum és szabványai hatékony módszert jelentenek a termékek egymással való kompatibilitásának biztosításában.
Azzal a közös meggyőződéssel szálltunk be ebbe a tárgyalásba, hogy egy nyitott szabvány komoly előnyöket nyújt mindenkinek, aki a biztonságtechnikai iparágban érintett - mondta Josinori Onoue, a Sony Corporation vezérigazgatója. Az Axis, a Bosch és a Sony képviselői jelenleg intenzíven dolgoznak a szabvány szerkezetének kimunkálásán és a szabványosítási fórum irányelveinek létrehozásán - fejezte be gondolatait.

Németh Géza
Németh Géza

Ez is érdekelhet