Több mint egy hétig tartó rendezvénysorozattal (október 13. és 21. között) ünneplik a Magyar Festészet Napját október 18-án. A fesztivál elsődleges célja, hogy ráirányítsa a figyelmet a vizuális kultúra fontosságára. A főszervező az öt festőművész által idén létrehozott Magyar Festészet Napja Közalapítvány. A látogatók mintegy 40 helyszínen 200 művész 2000 alkotását láthatják. A fesztivál központja az újpesti WAX Kiállítóház (a régi Meo), ahol október 15-én a kortárs alkotások közül válogató Élő Magyar Festészet című kiállítás nyílik. Országszerte több helyszínen – például Sopronban, Pécsett vagy Keszthelyen – a kiállítások mellett koncertek és színházi előadások is színesítik a programot.
A rendezvény költségvetése mintegy 10 millió forint, amelyet különböző szervezetektől kapott a közalapítvány. A Nemzeti Kulturális Alap a fesztivál főtámogatója, amely a kiemelt rendezvényekre szánt keretéből 7 millió forintot biztosít. Mellette a Magyar Alkotóművészek Országos Egyesülete, a Művészeti és Szabadművelődési Alapítvány és a XI. kerületi önkormányzat is hozzájárult a rendezvény létrehozásához – tudta meg lapunk Bráda Tibortól, a közalapítvány elnökétől, Munkácsy-díjas festőművésztől.
Az Oktatási és Kulturális Minisztérium támogatásával létrejött életműdíjat október 18-án, a festészet világnapján, a Hamilton Aulich Art Galériában adják át, idén Gerzson Pál festőművésznek. A korábbi kitüntetettek Losonczi Tamás, Kokas Ignác és Sváby András voltak.
