BUX 139495.62 1,36 %
OTP 44920 2,14 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Budapestről rajtolna a Dakar-rali

2006. szeptember 28. csütörtök, 23:59

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Bár 2009 még messze van, az előkészületekhez mielőbb hozzá kellene kezdeni, hogy csaknem két és fél év múlva Budapestről indulhasson az aktuális Dakar-rali. Erről szándéknyilatkozatot írt alá Demszky Gábor főpolgármester és Szalay Balázs, a nemzetközi autóversenyt szervező cég (A.S.O.) kelet-európai képviselője. Ahhoz, hogy a budapesti terv valóra válhasson, egyrészt kormányzati garanciavállalásra, másrészt területi felelősségvállalásra lenne szükség. Az utóbbi az autók indulás előtti szemlézéséhez (a gépátvételhez) és a rajthoz szükséges helyszín, a terület biztosítását jelenti. A kétmillió eurós jogdíj előteremtéséhez ugyanakkor – a szervezők szerint – kormánygaranciára lenne szükség. Amennyiben mindenre lesz fedezet, a verseny hivatalos neve Budapest–Dakar lenne.

Bubrik Gáspár
Bubrik Gáspár

Ez is érdekelhet