Három Balaton-parti településen, négy vízterületről rajtolnak vitorláshajók e hét végén a 2006-os Nagyhajós Bajnokság (NB) első futamában. A Magyar Vitorlás Szövetség (MVSZ) szervezésében immár egy évtizede minden évben megrendezett versenysorozaton – négy hajóosztályban – először az Audi Kupáért szállnak vízre a hajósok. A résztvevők száma a tavalyi 500 után idén 800 lesz – jelentette be Wossala György, az MVSZ elnöke. Az elmúlt évtizedben ugyan folyamatosan növekedett a versenyzők száma, ám a mostanihoz hasonló mértékű bővülés még nem volt egy év alatt – mondta a NAPI Gazdaságnak Wossala. Mindez a bevételben is jelentős növekedést hoz, hiszen a nevezési díj 6600 forint/fő.
Az idei NB futamait a Balatonfüred–Alsóörs–Balatonalmádi–Siófok–Zamárdi–Tihany közötti vízterületen, négy pályán rendezik meg. A hajók Balatonalmádi, Csopak egy-egy és Balatonfüred két vízterületéről rajtolnak.
A magyarországi Audi vezérképviselete először 2003-ban került a vitorlásversenyek világába, amikor bekapcsolódott a Balatonfüreden megrendezett Soling-világbajnokságba, és ezen belül meghirdette az Audi Soling Grand Prix-t is. Idén három hajó indul a márka „képviseletében”: az 1922-ben épült Sindbad, az 1944-es Nemere II. és a legfiatalabb, az 1992-ben vízre került Sebago Raffica Libera, amely méreteihez képest (alig több mint 1400 kilogramm) nagy sebességet, akár 32 csomót is el tud érni.
