Összesen harminc Heves és Nógrád megyei település a napokban Palóc Út néven, hagyományőrző utak és programok szervezésével a régióba irányuló turizmus elősegítésére szövetségre lépett egymással – jelentette be Tóth Csaba, az egyesület elnöke. Az első lépésben a városok és a települések idei rendezvénykínálatát hangolják össze. Sós Tamás, a Heves megyei közgyűlés elnöke hangsúlyozta, hogy a jövőben kialakítandó és megszervezendő turistacsalogató eseményeken elsősorban a népművészeti hagyományokra szeretnének támaszkodni. Összegyűjtik azokat a helyi adottságokat, amelyek mindehhez alapot nyújthatnak. Március végére várhatóan elkészítik az idei programtervet. Emellett egy munkaszervezet is felállítanának, amelynek többek között a forrásfeltárás is feladata lenne.
A Palóc Utat nem kizárólag közvetlen turisztikai programok létrehozására hozták létre. A szervezet többek között szeretne európai uniós pénzekre is pályázni, amelyek segítségével jelentős infrastrukturális beruházásokat is meg tudnának valósítani a települések.
A települések képviselői szerint illúzió lenne azonnal jelentős fejlődést várni, hangsúlyozták: amennyiben minden a lehető legjobban alakul, akkor 6-7 év múlva láthatók lesznek az eredmények. Ennek érdekében az alapító harminc település regionális kiállításokon közösen is megjelenik, így a közeljövőben Debrecenben és Szegeden is megismerhetők lesznek a Palóc Út programjai.
