A Vadnai Galéria törzsközönsége már jól tudja, hogy a belvárosi Mérleg utcában nemcsak neves, érett kortárs művészek műveiben lehet gyönyörködni, hanem a galéria a fiatal, pályakezdő művészek alkotásainak is bemutatkozási lehetőséget ad. Most – egészen január 15-éig – Barabás Zsófi festőművész munkáival lehet immár másodízben ismerkedni. Az első – nagysikerű – önálló kiállítása ugyanitt 2003 májusában nyílt, s az akkor még diploma előtt álló művészről a galéria munkatársai azt mondták, hogy ennyire fiatal alkotó még nem állított ki náluk, de olyan dinamikus és kihívó, hogy egyszerűen muszáj bemutatni. Második tárlatát november 18-án Keserű Ilona festőművész nyitotta meg.
A belépőt elsősorban a tomboló, harsány, vidám színek ragadják meg, hogy miután körbeforogva feltöltődött a színorgiában, egyenként is szemügyre vegye az alkotásokat, immár a formákra, alakokra, szimbólumokra figyelve. A látogató valószínűleg ugyanazt az eufóriát érzi, amit az ifjú művész alkotás közben. Ki-ki lelkiállapota, hangulata szerint beleláthat bármit: a vadul burjánzó természetet, gyümölcsöket, indákat; a modern kor technikai eszközeit, akár űrhajót is; kíváncsi, szomorú emberarcokat. Az asszociációk sora végtelen. Legyen olajfestmény, rajz vagy relief, mindegyik barabászsófis: sajátos technikája a ráfestés, a dinamizmus, a vissza-visszatérő formák, a tünékeny hangulatok materializálása jellemzi a műveket. Egyéni, lenyűgöző és sokat ígérő. És mindehhez még csak 24 éves a művész.
