A Művészetek Palotája elnevezést találta a legjobbnak a kulturális tárca a névadó pályázatára beérkezett javaslatok közül, amit a millenniumi városközpont kulturális tömbnek nevezett, most épülő kulturális épületegyüttes névadására írt ki tavaly decemberben. A kulturális-, PR- és reklámszakemberekből álló öttagú zsűri, valamint a kulturális miniszter 133 pályázó összesen több mint ötszáz névötletéből választotta ki a legjobban hangzót. Ezt Rédling Ágnes, a Pécsi Tudományegyetem közgazdaságtudományi karának PhD-jelölt hallgatója adta be, aki ezzel 100 ezer forint jutalmat nyert el.
