BUX 139495.62 1,36 %
OTP 44920 2,14 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Gödöllői centenárium

2001. április 12. csütörtök, 23:59

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

A helyi művésztelep centenáriuma alkalmából kiállítások nyíltak Gödöllőn a Városi Múzeumban és a Petőfi Sándor Művelődési Központban, valamint a budapesti Iparművészeti Múzeumban. A népművészet eredeti és élő forrásaiból merítő festők, szobrászok, grafikusok, iparművészek a környezet és a tárgyak szépségével, igényességével az emberek életét, gondolkodását kívánták megnemesíteni. Életmódjukkal (reformöltözködés, vegetarianizmus, testedzés) is hangsúlyozták kivonulásukat a nagyvárosból és kultúrájából. Gödöllőn egész évben szecessziós túrák indulnak a művésztelep színhelyeire, május 26-án emlékülést, 27-én fesztiválnapot tartanak.
H. E.

Király Andrea
Király Andrea

Ez is érdekelhet