A helyi művésztelep centenáriuma alkalmából kiállítások nyíltak Gödöllőn a Városi Múzeumban és a Petőfi Sándor Művelődési Központban, valamint a budapesti Iparművészeti Múzeumban. A népművészet eredeti és élő forrásaiból merítő festők, szobrászok, grafikusok, iparművészek a környezet és a tárgyak szépségével, igényességével az emberek életét, gondolkodását kívánták megnemesíteni. Életmódjukkal (reformöltözködés, vegetarianizmus, testedzés) is hangsúlyozták kivonulásukat a nagyvárosból és kultúrájából. Gödöllőn egész évben szecessziós túrák indulnak a művésztelep színhelyeire, május 26-án emlékülést, 27-én fesztiválnapot tartanak.
H. E.
