A Miskolci Nemzeti Színházban a nagyszínházi bemutatók sora ebben az évadban Verdi Rigoletto című operájával kezdődött és ez volt az idei első Páholy-bérletes előadás is. Körtvélyesi Erzsébet – aki kidolgozta, és nyolc évvel ezelőtt elindította a Miskolci Páholyt, a színháztámogatásnak ezt az új módját – az előadást követő partin 284 Páholy-tagot köszöntött. Ennyien vettek az idén a szokásos bérletárakhoz képest lényegesen drágábban állandó belépőt. Ezért cserébe – azon túl, hogy megtekintik az előadást, mégpedig „saját” páholyból, saját helyről, ahol a szék karfáján kis rézlapocska hirdeti nevét, cégét – részt vehetnek egy partin is. Ezek az összejövetelek rendkívül népszerűek. Körtvélyesi Erzsébet szavait idézve: „Vonzó a rendszeres találkozás, a társasági élet lehetősége, a színház a polgári tradíciók felelevenítésével a társadalmi, a társasági élet színterévé vált.”
A korábbi évek hagyományait követve ezen az estén is Albert Györgyi volt az est háziasszonya. Ő mutatta be a szereplőket, akik közül Bede Fazekas Csaba (Rigoletto), Nyári Zoltán (a mantuai herceg), Molnár Marica (Gilda), Molnár Anna (Maddalena), Horváth Ádám (Sparafucile), Kincses Károly (Monterone) egy-egy Verdi-áriával lépett a közönség elé. Ezzel meg is megkezdődött a játék – a Játék és muzsika 10 percben után szabadon bekiabálhatta, aki tudta, melyik operából való az idézet. Ezt követően a színpadi pokolvízió partis változataként megnyílt a Pokol-bár, ahol a hely szellemének megfelelően ördöglányok ropták az ördögtáncot, tüzes koktélokat kínáltak, majd a színház két népszerű művésze, Seres Ildikó és Dézsy Szabó Gábor lépett a közönség elé.
A partis pokol következő bugyra az alkalmi borozóban volt. Itt már cigányzenészek húzták a talpalávalót. Rendeztek egy kisebb borárverést is. Ráadásul az érdeklődők megkóstolhattak egy különlegességet: az alkoholmentes bort. Királyi meglepetés. Ötputtonyos aszú – alkohol free. Kismértékben gyógyszer, nagymértékben placebó
(filip)
