A kockázati tőkebefektetések során a biotechnológiai és az információtechnológiai vállalatoknál különösen fontos elemzési szempont a menedzsmentek vizsgálata – mondta lapunknak Tzvetkov Julian, a Magyar Kockázati és Magántőke Egyesület (MKME) elnöke az MKME által szervezett múlt heti előadást követően. Ez igaz a kutatás-fejlesztési, illetve az early stage (korai fázisú) üzletek esetében is. A cég ugyanis ekkor még sem vagyonnal, sem piaccal nem rendelkezik, így tulajdonképpen a szakemberekbe invesztál a tőkés. Éppen ezért, s mert a magyar vállalatok egyik legnagyobb problémája, hogy vezetésük szervezetlen, s több előnytelen tulajdonsággal bír, sok cég eleve esélytelen a tőkevonzásra. Az MKME szakmai rendezvényen Dadi János, az EDS 2000 humán tanácsadó cég partnere úgy vélte, a magyar menedzsmentek sajátosságai közé tartozik az a beállítottság, hogy mindenkinél okosabbnak gondolják magukat, s az is, hogy egy idő után belekényelmesednek a napi munkába. Emellett jellemző, hogy a vezetők elvesznek az ügyintézésben. Dadi szerint pedig éppen az lenne a fontos, hogy a cégvezetők ne legyenek leterhelve a napi operatív ügyekkel, s lényegesnek véli a leader és manager pozíciók elkülönítését.
