BUX 139495.62 1,36 %
OTP 44920 2,14 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Milliárdok a mobilinternet fejlesztésére

2007. november 29. csütörtök, 23:59

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Újabb hét és fél évre kötött koncessziós szerződést a Gazdasági és Közlekedési Minisztérium (GKM) és a Pannon a 900 MHz-es frekvenciára. A GKM tízmilliárd forintban határozta meg a hosszabbítás díját, melyet a Pannon elfogadott. Arra is szerződéses kötelezettséget vállalt a mobil- és internetszolgáltató, hogy további húszmilliárd forint értékben fejleszti mobil-szélessávú hálózatát. Az összeget a cég így a következő két évben a már meglevő országos EDGE-lefedettségén túl a 3G/HSDPA hálózat fejlesztésébe fekteti be.
A társaság jelenleg meglevő, az ország 95 százalékát lefedő, internetezésre, böngészésre és levelezésre alkalmas szélessávú hálózata már eddig is elérhetővé tette az internetet az ország szinte teljes területén, lehetővé téve ezzel a hátrányos helyzetben levő térségek gazdasági felzárkózását a távmunka és a távoktatás lehetőségének megteremtésével. A jelenleg meglevő EDGE-lefedettség jó alapot teremt a Pannonnak a szélessávú hálózat továbbfejlesztésére, a kormányzati igények pedig azt mutatják, hogy az országos szélessávú hálózat kiépítésének igénye igazolja a vállalat eddigi szélessávúhálózat-fejlesztési stratégiáját.
Magyarországon a HSPA-technológia 3G hálózatokon való bevezetése óta egyébként rendkívül gyorsan nő a szélessávú mobilszolgáltatások elterjedtsége az előfizetők körében, igaz, ez nemcsak nálunk van így. Európa és a világ szolgáltatói egyre több internet-hozzáférést biztosító HSPA-eszközt értékesítenek, de más szélessávú multimédiás szolgáltatások eladása is meredeken ível fölfelé, amelyek adatátviteli sebessége jellemzően 500 kbit/s és 3 Mbit/s közé esik - derült ki az európai szolgáltatókat tömörítő szervezet, a GSM Europe Budapesten tartott novemberi közgyűlésén, amelynek legfőbb témája éppen a szélessávú mobilszolgáltatások magyarországi bevezetése volt. Napjainkban világszerte 87 ország 210 szolgáltatója vezette be a HSDPA-t, ebből 64 ország 128 hálózata áll a kereskedelmi jellegű felhasználás szolgálatában. Magyarország az Európai Unió új tagállamaival együtt vezető pozícióban van a vezeték nélküli technológia terén. A rendezvényen Ove Fredheim, a Pannon - a mobil-szélessáv terén piacvezető cég kínálja a legnagyobb együttes EDGE- és 3G/HSDPA-lefedettséget itthon - vezérigazgatója elmondta, hogy Magyarország és a kelet-európai térség általában Nyugat-Európa előtt jár a mobiltechnológia számos területén. Egyben azt is bejelentette, hogy a társaság a fejlesztésekhez kapcsolódóan nemrégiben elindította 7,2 Mbit/s sebességű HSDPA-szolgáltatását Budapest szívében.

Madarász János
Madarász János

Ez is érdekelhet