BUX 139624.46 0,55 %
OTP 45970 1,48 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Fényképezőgép a fülön – teszten a Sony Ericsson K800i

2006. november 26. vasárnap, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A digitális fényképezőgépek gyártói után a mobiltelefon-előállítókat is utolérte a pixelháború. Persze a 10 megapixelre – már ilyen is van – igen mérsékelt az igény, hiszen egy átlagos felhasználónak sokkal fontosabb, hogy a jó képminőség mellett olyan egyéb kapcsolódó szolgáltatásokat és funkciókat kapjon a készülékkel, ami megkönnyíti a mindennapi használatot.A jelenlegi kínálat egyik legnépszerűbb darabja – és egyben igen jó választása – a Sony Ericsson év elején bemutatott K800i kameratelefonja. A hazai szolgáltatóknál már kapható modell egyrészt azoknak szól, akik mindig mindenhol mindent meg akarnak örökíteni, másrészt pedig azoknak, akik ugyan erre nem vágynak, de arra igen, hogy néha-néha a legjobb minőségben tudjanak álló- vagy mozgóképeket rögzíteni. Minderre már első pillantásra garancia lehet a Sony fényképezőgépek kapcsán bevezetett Cyber-shot márkajelzés.Nemcsak a 3,2 megapixel felbontású – autofókuszos-xenonvakus – digitális fényképezőgép nyújt sokat, hanem a formatervezés és a szolgáltatások is. A „felőlem telefon, felőled kamera” bevált koncepció, nem szorultak változtatásra a külön fotógombok és az aktív objektívvédő sem. Az igazán fontos dolgok azonban, mint általában, itt is belül rejlenek, és nem csupán a video- és képstabilizáló funkcióra, a 16-szoros digitális zoomra vagy az automatikus vörösszemeffektus-csökkentésre kell gondolni, a legnagyobb durranás a Sony Ericssontól ugyanis a BestPic névre keresztelt funkció, amelynek lényege, hogy a felhasználó egyetlen képet se ronthasson el. Az exponálógomb lenyomásával kilenc nagy megapixel-felbontású kép jön létre: négy az „igazi” kép rögzítése előtt és négy utána. Mind a kilenc kép ikon formátumban jelenik meg a kijelzőn, ezek között görgetve kiválasztható és elmenthető a legjobban sikerült felvétel. A készülékkel persze telefonálni is lehet, sőt akár egy mp3 lejátszót is helyettesíthet. Lényegében mindent tud, amit a kor elvárásai diktálnak. Ha a 64 MB tárhelyű belső memória nem lenne elegendő a képek és zeneszámok mellett, külső Memory Stick Micro kártyára menthetünk, ezenfelül RDS FM-rádió és háromdimenziós játékok is gondoskodnak a kikapcsolódásról. Akinek munkaeszköz is a telefon, az értékelni fogja a push e-mail-kezelést vagy azt, hogy akár háttértárolónak is használható USB-kapcsolaton keresztül. A 3G-s készülék gyors, teljes HTML-oldalakat megjelenítő, az RSS-hírszolgáltatást is kezelő internethasználatot biztosít, mindezt ráadásul igen elegáns külalakkal.

Madarász János
Madarász János

Ez is érdekelhet