BUX 138919.20 -0,41 %
OTP 44790 -0,29 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Magyar ösztöndíjasok dolgozhatnak az USA-ban

2004. szeptember 27. hétfő, 19:42

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

A Magyar–amerikai Vállalkozási Ösztöndíj Alap (HAESF) első programjának lezárultával huszonegy pályázó nyert amerikai ösztöndíjat, a nyertesek októbertől kezdhetik tudásuk gyarapítását az USA-ban. Az ösztöndíjakra az első alkalommal 400 ezer dollárt szánt az alap, amely összesen 5 millió dollárral gazdálkodhat. A félévente meghirdetett ösztöndíj következő határideje október elsején ér véget.
A második program iránti érdeklődés nehezen becsülhető, mivel a magyar diákok amerikai társaikhoz hasonlóan az utolsó pillanatban nyújtják be jelentkezésüket – mondta Elisabeth Simon, a HAESF ügyvezető igazgatója.
Összesen 39 pályázatot nyújtottak be az első meghirdetés után, az érdeklődők zöme a szakmai gyakorlat program iránt érdeklődött, ahol 25 ezer dollárig terjedő ösztöndíjat szerezhetnek a diploma előtt álló és frissdiplomás magyar diákok, s tizenkét hónapig az Egyesült Államokban dolgozhatnak. A gyakorló és akadémiai szakemberek ösztöndíj program keretében – ahol a cél a magyar és amerikai szakemberek tapasztalatcseréje – maximum 50 ezer dolláros anyagi támogatást kínál az alap.
A programok célja, hogy olyan szakmai tudásra tegyenek szert a kiutazók, amely nemcsak személyes tapasztalataikat bővíti, hanem hazatérésük után kint megszerzett tudásuk magyarországi befektetésével hozzájárulhatnak a magyar kultúra és társadalom fejlődéséhez is. A kiutazók között található mind természet-, mind társadalomtudományi területről érkező fiatal. A magyarok olyan cégeknél, hivataloknál dolgoznak és tanulnak majd néhány hónapig, mint a NASA, a Graphisoft, az ExxonMobil vagy a Boston Consulting Group.

Szabó Zsolt
Szabó Zsolt

Ez is érdekelhet