BUX 139624.46 0,55 %
OTP 45970 1,48 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Gazdát keres a seregélyesi kastélyszálló

Összesen 2,76 milliárd forintos irányáron próbálják értékesíteni az azonos tulajdonosi körhöz tartozó seregélyesi kastélyszállót és a siófoki Aranyhíd hotelt. A tulajdonos cégek tavasszal kerültek felszámolás alá.

2010. november 10. szerda, 23:00

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Az ÁFI Felszámoló és Vagyonkezelő Zrt. meghirdette a március vége óta felszámolás alatt lévő Kastély Hotel Seregélyes (KHS) Vendéglátóipari Kft. tulajdonában lévő, a Fejér megyei Seregélyesen lévő kastélyt, valamint ezzel egy időben a szintén felszámolás alatt lévő tulajdonosa, a United Programme Service (UPS) Idegenforgalmi Kft. siófoki üdülőjét is. A felszámolócégtől megtudtuk, hogy az építészetileg értékes, klasszicista stílusban épült kastély jelenleg már nem üzemel szállodaként, de a további hasznosítás érdekében az ingatlant kizárólag egyben - a közel 13 hektáros kastélyingatlant beépítetlen telekkel, úttal, berendezési tárgyakkal és eszközökkel együtt - kívánják értékesíteni. Az irányár áfa nélkül 1,25 milliárd forint, az érdeklődők december 6-ig nyújthatnak be ajánlatot. A KHS tulajdonosának, a UPS-nek mintegy egyhektáros üdülőingatlanáért nettó 1,51 milliárd forintot kér az ÁFI. Az Aranyparton lévő, háromcsillagos, négyszáz ágyas Hotel Aranyhidat szintén az eszközökkel és berendezéssel együtt kívánják eladni, a pályázati határidő ennél is december 6-án jár le.
A seregélyesi kastélyt 1821-ben a monarchia pénzügyminisztere, gróf Zichy Ferenc építtette. A családi hagyományok szerint azt követően, hogy Ferenc császár közölte a gróffal, a jövő évi hadgyakorlatok idején Fejér megyei birtokán kíván megszállni. A hatalmas, Székesfehérvártól kilenc kilométerre lévő palotát mindössze nyolc hónap alatt építették fel. A később Zichy-Hadik-kastélyként nyilvántartott épület a második világháború alatt súlyos károkat szenvedett, értékeinek nagy része eltűnt. 1976-ban azonban a kastély parkjában megtaláltak mintegy félezer, rendkívül értékes tárgyat (ékszert, arany- és ezüsttárgyat) rejtő ládát. A ma már védett parkban lévő kastély 1945 után sokáig üresen állt, majd raktárként használták. Helyreállítását 1982-ben kezdte el a Taurus Gumiipari Vállalat, amely üdülőt és oktatási központot alakított ki benne. Az ingatlant 2000-ben nagyrészt hitelből vásárolta meg a jelenleg Kunszt Kázmér és Kunszt Emilné érdekeltségében lévő UPS, amely három évvel később hozta létre a szállodaüzemeltetésre a KHS-t. A társaság kezdetben évről évre növelni tudta árbevételét és eredményesen működött, ám 2008-ban, elsősorban a gazdasági válság következtében csökkent a vendégszám, emelkedtek a működési költségek és szaporodtak kinnlevőségei. Nettó árbevétele ez évben 25 millió forinttal, 69 millióra esett az előző esztendőhöz képest. 2009-ben a helyzet tovább romlott, ám a kegyelemdöfést az időközben többmilliárdos, jelzáloggal terhelt adósságot felhalmozó anyacég bedőlése adta meg. Az utazásszervezéssel is foglalkozó UPS felszámolási eljárása áprilisban indult el.

Domokos Erika
Domokos Erika
Körtési Zsolt
Körtési Zsolt

Ez is érdekelhet