Gyors egymásutánban negyedszer került piacra a több mint egy éve felszámolás alatt lévő Fersint Central Europe Ipari, Kereskedelmi és Szolgáltató Kft. szentgotthárdi porkohászati üzeme. A hitelezőkkel (nagyrészt a gyár építését finanszírozó pénzintézetekkel) szemben mintegy 400 millió forint adósságot felhalmozó cég ingatlanára és gépeire az előző pályázati fordulókban nem érkezett érdemi ajánlat - tudtuk meg Szabó Ernő Csabától, a társaság felszámolásával megbízott Help Kereskedelmi Szolgáltató és Tanácsadó Kft. munkatársától. Az értékesítés esélyét azonban most növelheti, hogy a közelmúltban kiderült, az egyik szomszédos telken épül fel az új Opel gyár. Így talán nem véletlen, hogy a 4325 négyzetméteres területén lévő 1250 négyzetméteres üzemet és vadonatúj gépeit változatlan irányáron, nettó 460 millió forintért kínálják. Az alig egy éve elkészült üzemet az iparágban ma használt legkorszerűbb eszközökkel szerelték fel, és bár a termelést nem kezdték el, azok jelenleg is működőképesek. Ugyanakkor a vevőnek lehetősége van arra is, hogy az osztrák határtól mindössze néhány kilométere lévő gyártóbázist, az irodákat és a raktárakat más célra használja, a gépeket pedig eladja. A terület teljesen közművesített, a szentgotthárd-heiligenkreuzi ipari park azon részén áll, ahol most az Opel fejlesztésén kívül is jelentős beruházások kezdődnek. Pályázni október 30-ig lehet.
A Fersint spanyol anyacége, a Fersint Metales Sinterizados SA 2007-ben döntött arról, hogy mintegy kétmillió eurós beruházással új üzemet épít Szentgotthárdon. A Fersint CE Kft. által működtetett porkohászati üzemben nagy szilárdságú alkatrészek gyártását tervezték - elsősorban sajtolással - a világ vezető autógyárai számára. Az ágazat válsága, az egyre kevesebb megrendelés azonban csődbe vitte az anyacéget, és nem sokkal később a magyar leány sorsa is megpecsételődött. Az építkezés befejezését és az üzem felszerelését követően 2009. szeptember 10-én indult el a felszámolási eljárása.
