BUX 139495.62 1,36 %
OTP 44920 2,14 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Áttér a flottakezelésre a Magyar Közút Kht.

A közútkezelő járművei az eddigi narancssárga helyett ezüstszínűek lesznek.

2006. december 6. szerda, 23:59

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Csaknem 100 millió forintos megtakarítást jelent a Magyar Közút Kht.-nak, hogy az első ütemben 119 új, középkategóriás személyautóval váltja fel nyolc-tíz éves járműparkjának mintegy harmadát – mondta a NAPI Gazdaságnak Házi Katalin, a társaság kommunikációs igazgatója. A 19 megyei közútkezelő kht. összeolvadásából létrejött társaság mintegy háromszáz autójából több tucat legalább 150 ezer kilométert futott, de sok közöttük 200-220 ezret. Ezek üzemben tartását eddig a társaság munkatársai látták el, ezentúl azonban flottakezelőre bízzák a feladatot.
A kht. 119 személyautó tartós bérletére és a kapcsolódó flottakezelési szolgáltatásokra kiírt közbeszerzési eljárását az X-Rent Autókölcsönző és Flottakezelő Kft. nyerte meg. A győri székhelyű cégnek a következő öt évben 963 millió forint keretösszegből kell gazdálkodnia. Főleg Ford Focus és Opel Astra típusú, középkategóriás modelleket biztosít a Magyar Közút számára, ezek szállítását már megkezdték. A járművek kisebb része a megyei központokba kerül, nagyobb részét pedig az útfelügyeleti munkákat végzők használják majd szolgálati autóként. Az új járművek az eddigi narancssárga helyett ezüstszínűek lesznek, de a közútkezelő logója rákerül az autókra, amelyek tetejére sárga villogót is tesznek. A közútkezelő „brigádszállító” járműveinek lecserélését is tervezi, ám ennek időpontjáról még nem döntöttek. A Magyar Közút országosan – az autópályák és az önkormányzati utak kivételével – összesen mintegy 30 ezer kilométer közutat kezel.

Bubrik Gáspár
Bubrik Gáspár

Ez is érdekelhet