Kiírta harmadik pályázatát az ST Glass Öblösüveggyártó és Forgalmazó Rt. vagyonára a társaság felszámolását végző Reorg Rt. – derül ki a Cégközlönyből. Az irányár nem változott: az ingatlanokért, a termelés folytatásához szükséges eszközökért és a társaság készleteiért most is – áfa nélkül – 1,3 milliárd forintot szeretne kapni a felszámoló. Az ajánlatokat május 26-án lehet beadni. A jelentkezőknek pályázatukban vállalniuk kell az ST Glass dolgozóinak, a már megkötött szerződéseinek, illetve az azok utáni garanciális kötelezettségeknek az átvállalását. A tavaly április óta felszámolás alatt álló ST Glass ugyanis 630 fővel jelenleg is termel. A társaság helyzetét és piacait egyébként mostanra stabilizálták, a működtetés pénzügyi feltételeit sikerült biztosítani (NAPI Gazdaság, 2006. április 13., 7. oldal). A korábban 750 fővel működő ST Glassnál 2004 áprilisától folyamatosak voltak a fizetési gondok. A tulajdonosok 2004 májusában 600 millió forintos tőkeemelést hajtottak végre, ám ennek csak a fele szolgálta a likviditási helyzet rendezését, a másik 300 millió forintot a tulajdonosi hitel törlesztéseként fizette vissza a cég. Ugyancsak májusban 76,1 millió forint munkahelymegőrző támogatást kapott a munkaügyi tárcától az öblösüveggyár, ám ez sem volt elég a több mint 110 éves üzem megmentéséhez. A bejelentett és elfogadott tartozásállomány eléri a 4 milliárd forintot, így az ST Glass vagyona biztosan nem lesz elég a hitelezők igényeinek kielégítésére.
