BUX 139495.62 1,36 %
OTP 44920 2,14 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Augusztustól renoválják a Mátyás-templomot

2005. május 18. szerda, 23:59

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

A Nemzeti Kulturális Örökség Minisztériuma (NKÖM) a Budavári Nagyboldogasszony-templom (hétköznapi nevén a Mátyás-templom) műemléki rekonstrukciójának kivitelezőjét még az első félévben kiválasztja, így – az előzetesen nettó 2,9–3,2 milliárd forintra becsült – munkák már augusztusban elkezdődhetnek – véli Ács Tamás, az NKÖM gazdasági helyettes államtitkára. Az előzetes közbeszerzési tájékoztató szerint a kivitelező feladata a templom külső és belső műemléki restaurálása, új, korszerű villamos és gépészeti infrastruktúra kiépítése, az épület melletti térszint alatti bővítés építési-szerelési munkái, valamint a templom környezetének rendezése a közművek cseréjével együtt. A felújítást a tervek szerint 2007 végéig fejezik be. A lebonyolító kiválasztása már folyamatban van, az NKÖM illetékesei a három ajánlattevő közül május végére választják ki a nyertest.
Az ingatlan tulajdonosa 1999 óta a katolikus egyház, amelynek pénzügyi lehetőségeit meghaladja a rekonstrukció, így azt teljes egészében állami költségvetésből finanszírozzák. A templom turisztikai bevétele évente mintegy 100 millió forint, amelyből Varjú Imre kanonok-plébános tájékoztatása szerint a 34 alkalmazott, az őrzés-védés, a takarítószemélyzet és a közműszámlák, mint például a havi 1 millió forintos villanyszámla fizetésére futja. A rekonstrukció idején a templom fogadja a híveket és a turistákat.

Rozgonyi György
Rozgonyi György

Ez is érdekelhet