BUX 139624.46 0,55 %
OTP 45970 1,48 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Eladják a csődbe ment a sárvári kristálygyárat

Pályázatot írt ki a felszámolás alatt álló Sárvári Termálkristály Kft. vagyonára a Kossuth Holding Rt. A 151 millió forintért kínált bepárló üzemre a nyertesnek még 100–500 milliót kellene költenie.

2004. november 3. szerda, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Először hirdetett pályázatot a Sárvári Termálkristály Kft. vagyonára a társaság felszámolását végző Kossuth Holding Rt. A cég sárvári telephelye (összesen 6469 négyzetméter), az azon álló épületek, a termál- és ivóvízkutak, a különféle eszközök és berendezések, valamint a bepárló üzem működtetéséhez szükséges vagyoni értékű jogok (például a vízkitermelési jog) együttes irányára nettó 151 millió forint. Ezekből a legértékesebb talán maga a termálkút, illetve az ahhoz kapcsolódó vízkitermelési jog, mivel az üzem, illetve a technológia annyira elavult, hogy fejlesztése több száz millió forintot igényel – mondta lapunknak Kovács Péter felszámolóbiztos. Az eddigi érdeklődők szerint (akik elsősorban a cég korábbi üzleti partnerei) a gyárra 100–500 millió forintot kell költeni. A termékeit a magyar mellett a német, az osztrák, az olasz, a távol-keleti és az amerikai piacon is értékesítő társaság kötelezettségállományának mértékéről a felszámoló egyelőre nem kívánt nyilatkozni, ám információnk szerint az több száz millió forintra rúg.

A Sárvári Termálkristály Kft.-t 1989 végén hozta létre a gyógyvíz hasznosítására az Energiagazdálkodási Intézet és a Sárvári Állami Gazdaság. Csaknem másfél évtizedes működése alatt a társaság többször is gazdát cserélt, a felszámolást megelőző négy évben azonban Krémer Imre többségi tulajdonában volt. Mellette jelentős részesedéssel rendelkezett még a cégben Gábor Krémer, illetve további néhány százalékos üzletrésze volt Miklós Zoltánnak és a Sárvári Mezőgazdasági Rt.-nek is. A társaság felszámolásához valószínűleg a forráshiány vezetett, a cégnek ugyanis nem volt pénze a szükséges fejlesztésekre, az elavult bepárló üzemet pedig nem lehetett gazdaságosan működtetni. A csőd szélén egyensúlyozó vállalkozásnak az utolsó döfés volt, amikor tartozásai miatt az adóhatóság tavaly tavasszal elárvereztette a cég készleteit. A dolgozók ezután rendkívüli felmondással távoztak a társaságtól, mivel elmaradt bérük kifizetését szintén a raktáron lévő termékek eladásától remélték. A dolgozók nélkül maradt cég termelése leállt, s idén május végén elrendelték a felszámolását.

Horniák Balázs
Horniák Balázs

Ez is érdekelhet