Részben sikeres volt a Csepeli Fémmű Rt. vagyonára kiírt legutóbbi pályázat, amelyen a felszámoló Tízek Felszámoló Kft. négy tételt hirdetett meg. A legértékesebb tétel, a fémszalagüzletághoz tartozó gépek és berendezések irányára 1,5 milliárd forint volt. A vagyonelemekből információnk szerint mindössze 43 millió forint értékben a fémmű fehérvárcsurgói – 14 millióért kínált – üdülője, valamint gépek és berendezések találtak gazdára. A jelenleg is termelő, és ezért csak egyben eladó fémszalagüzletág, a cső-rúdhúzó és présüzemek, illetve a finomkohászati öntöde gépeinek, valamint a Csepeli Acélszalag Kft. értékesítésére hamarosan új kiírást jelentett meg a felszámoló.
A hitelezőinek csaknem 4 milliárd forinttal tartozó (ebből 1 milliárd a vitatott követelés) Csepeli Fémmű az említetteken kívül még jelentős ingatlan vagyonnal is rendelkezik. Ez összességében elegendő is lenne a tartozások kiegyenlítésére, ám a társaságnak is helyet adó, több mint 100 hektáros gyártelep környezetvédelmi kármentesítése az előzetes becslések szerint mintegy 20 milliárd forintba kerülne. Azt ugyan egyelőre nem lehet tudni, hogy ebből mekkora rész terheli majd a Csepeli Fémművet, ám az biztosnak látszik, hogy már nem lesz elég a felszámolásból keletkező bevétel. Ráadásul a gépek mellett az ingatlanokat is csak nehezen lehet értékesíteni, sőt jelenleg egyáltalán nem: a földhivatali nyilvántartásokban ugyanis 1997 óta „nem sikerült” széljegyből átvezetni a vállalat tulajdonjogát, addig pedig az ingatlanokat, például a már nem használt üzemcsarnokokat nem lehet eladni.
