A Magyar Cirkusz és Varieté Kht. tervpályázatot hirdetett a Fővárosi Nagycirkusz rekonstrukciójára – derül ki a Közbeszerzési Értesítőből. Az augusztus végén megjelent hirdetményre már többen jelentkeztek és megvásárolták a pályázati dokumentációt – mondta a NAPI Gazdaságnak Varjasi László ügyvezető igazgató. A jelentkezési határidő november 23. Várhatóan, ha sikerül első körben nyertes terve(ke)t választani, 2005 tavaszától kezdődhet az engedélyeztetés és a kivitelező kiválasztása, 2006 tavaszától pedig az építkezés, amely után mintegy egy évvel elkészülhet a cirkuszi épület. A teljes beruházás 2,5-3 milliárd forintot igényel.
Az átépítés célja, hogy az 1971-ben elkészült, ám mára elavultnak számító épület modern, többfunkciós otthonává váljon a világhírű magyar cirkuszcsoportnak. Az átépítések ideje alatt a gárda egy Budapesten felállított sátorban szerepelne, így a jegybevételektől sem esnének el.
A rekonstrukció az egész ingatlant érinti: az üzemépület területe megkétszereződik egy emelet felhúzásával, a kör alakú manézs 1800 fős nézőterét 1200–1500-re csökkentik, s a küzdőtér is mozgatható lesz. A nézőtér csökkentése azonban a kényelem növelését jelenti. A homlokzat, amely jelenleg szocreál jellegével elüt a Fővárosi Állatkert és a Széchenyi Gyógyfürdő stílusától, a tervek szerint beleilleszkedne a környék építészeti arculatába.
Az elmúlt években készült szociológiai tanulmányok szerint a közönség igényli a cirkuszi programokat Magyarországon – tette hozzá az ügyvezető igazgató. A Fővárosi Nagycirkusz programjai évente 280–310 ezer látogatót vonzanak, két-háromszor annyit, mint amekkora a kisebb színházak forgalma. Az ügyvezető szerint folyamatosan új irányokba is el kell indulni, hogy izgalmas és változatos élményt nyújthassanak, ezt szolgálja az épületrekonstrukció is.
