Évek óta most mértek először csökkenést a csődök számában az Egyesült Államokban: a csökkenés, amely mintegy 10 ezres nagyságrendű, a megelőző évhez képest az idén június 30-ával végződött 12 hónapra vonatkozik – közölték nemrég az amerikai hatóságok. Csődbejelentésekből, amelyek a vállalati és a magáncsődöket is magában foglalják, az említett időszakban 1,64 millió érkezett az illetékes hatóságokhoz. Ebből 1,6 millió volt a magáncsődök száma – írja az origo.hu az MTI-re hivatkozva. A tavaly szeptember 30-val végződött egy év alatt még 1,66 millió csődöt számoltak, ami rekordot jelentett az amerikai statisztikák szerint.
