A Hídtechnika Kft. nyerte meg 1,223 milliárd forintos ajánlatával az Erzsébet híd pályaszint alatti szerkezetének felújítására és a korrózióvédelmi munkálatok elvégzésére szóló közbeszerzési eljárást – tudta meg lapunk Konyári Zsófiától, a főpolgármesteri hivatal út- és műtárgyalosztályának vezetőjétől. A megbízásra pályázott még a Közgép Rt. és a francia Vinci Construction SA tulajdonában lévő Hídépítő Rt., amelynek érdekeltségébe tartozik a nyertes Hídtechnika is.
A nyertes a szerződés aláírása után legkorábban március 16-án veheti át a munkaterületet, a felújítást pedig október végéig kell befejeznie. Ebben az időszakban csak részleges útlezárások lesznek a hídon, az állványzatot is hétvégén és éjszaka építik fel – tette hozzá Konyári Zsófia. A hídon a víz- és gázvezetékeket mintegy 10-10 millió forintért a közműcégek cserélik majd ki.
Az 1964-ben elkészült új Erzsébet híd (a régi, amelyet 1903-ban adtak át, a második világháború idején semmisült meg) évek óta esedékes felújítására a főváros már tavaly 1,3 milliárd forintot különített el. A hídrekonstrukció késlekedésének oka, hogy a felújításra meghirdetett korábbi két eljárás eredménytelenül zárult. Az előző pályázaton a három cégen kívül a Ganz Acélszerkezet Rt. is indult, amely a legalacsonyabb, 977 millió forintos árajánlatot nyújtotta be, míg versenytársai 1,2 milliárd körüli ajánlatokat tettek. Az eljárás azonban eredménytelenül zárult, mivel a kiíró szerint a pályázatok nem tartalmazták a festékbevonat-rendszerek meghatározott szabvány szerinti tartósságára vonatkozó, a gyártó által kiadott nyilatkozatokat és az ajánlatokban szereplő korrózióvédelmi bevonatok sem teljesítették az ISO szabvány szerinti követelményeket.
