Nyilvános pályázatot hirdetett a fővárosi Hunnia mozi működtetésére a CineReal Kft. A filmszínházat jelenleg a Hunnia Filmstúdió bérli és üzemelteti, ám a stúdió a határidő lejártáig nem adott le pályázatot. A mozi a fővárosi önkormányzat tulajdonában lévő Budapest Film Rt.-é. A pályázat nyertesének a filmszínházat továbbra is art-moziként kell működtetnie. A jelentkezési határidő január 30., eredmény márciusra várható. Nagy érdeklődés kíséri a kiírást, többek között a jelenlegi üzemeltető is benyújtotta már pályázatát - mondta lapunknak Nagy Jenő, a CineReal ügyvezetője. A moziban jelenleg egy vetítőterem és egy kávézó működik. Felújításon az elmúlt években nem esett át, miközben fővárosi art-mozis társai, a Toldi, a Bem és az Európa megszépültek.
