Információink szerint a felszámoló előszerződést kötött a Hódmezővásárhelyi Majolikagyár (HM) Kft. telephelyének és technológiájának értékesítésére egy francia és egy magyar vállalattal. A 110 millió forint vételárból a felszámoló kifizeti a társaság volt dolgozóinak járó végkielégítést, valamint némi bankhitelt törleszt, ám a cég tartozásainak nagy része, csaknem 400 millió forint továbbra is fennáll - tudta meg lapunk Pusztai Dénes felszámolóbiztostól. A HM-nek a telephelyén kívül még mintegy 15 millió forint értékű kész, továbbá hasonló értékű félkész terméke van raktáron, ezeket a felszámoló hamarosan értékesíti.
Török Sándor, az előszerződést kötött magyar cég, a Vásárhelyi Agyagipari (VA) Rt. vezérigazgatója úgy tájékoztatott, hogy folytatják a termelést a gyárban, s a francia partner elsősorban a külföldi - franciaországi, nagy-britanniai és egyesült államokbeli - értékesítésben segít majd. A VA gépesíteni kívánja a termelést, de a fejlesztésekről a vezérigazgató még nem nyilatkozott. A kézi festés továbbra is megmarad, hiszen ez adja meg egy-egy majolika igazi értékét. A VA azért vásárolta meg a majolikagyár telephelyét, mert a sajátját már kinőtte. Az adásvételi szerződést várhatóan még júliusban aláírják.
